Stortingsmeldingen om Nasjonal transportplan kommer ikke før i slutten av februar. Forsinkelsen begrunnes blant annet med at det kommer et nytt krav om kvalitetssikring av store prosjekter.
I julehelgen legger de svenske statsbanene ned nattoget mellom Oslo og Stockholm. For få benytter seg av tilbudet, er begrunnelsen.
Norsk Jernbaneforbund har i dag kvinnelig nestleder, og tre kvinner i forbundsstyret. Det er et historisk løft i det lenge mannsdominerte forbundet.
Et enstemmig LO-sekretariat uttrykte sterk skepsis til EUs tjenestedirektiv. Derfor mener Norsk Jernbaneforbund det er galt av Arbeiderpartiet å presse saken igjennom i Regjeringen.
Nettbuss er tildelt tre av seks mulige anbud på Romerike. Selskapet vinner tilbake Bjørkelangen, og beholder kjøringen i to andre områder.
En lokal arbeidsgruppe er i gang for å redde persontoget mellom Notodden og Skien. Også Jernbaneforbundet frykter at forbindelsen blir nedlagt hvis statsstøtten kuttes.
– Bussjåfører helsesjekkes hvert 10. år. Det betyr at bussjåfører kan drive med farlig arbeid selv om helsa er dårlig, sier forbundssekretær Jann-Arthur Næss i Transportarbeiderforbundet.
Hver sjuende konduktør i nærtrafikken rundt Oslo, Bergen og Trondheim er sjukmeldt, mens fraværet blant lokomotivførerne er på fire prosent. Rundt 100 konduktører og lokførere blir tatt ut av tjeneste i året.
Samferdselssektoren vil få tøffe miljømål å gjennomføre i perioden 2010 til 2019.
84 tonn og 5600 kilowatt. Komfortabel og sikker. Stor og grå. Det er CargoNets nye stolthet.
Jernbaneverket snur. Driftssentralen i Kristiansand legges ikke ned. Den blir med i prosjektet som skal vurdere hvor mange stasjoner her i landet det er mulig å fjernstyre.
Oslo (ANB-NTB):
For tredje gang siden i fjor sommer innkaller samferdselsminister Liv Signe Navarsete (Sp) NSB og Jernbaneverket til krisemøte.
– Samfunnet bruker ikke i stor nok grad de talenter, evner og muligheter, som innvandrerbefolkningen representerer, sa arbeids- og inkluderingsminister Dag Terje Andersen på LO Stats innvandrerkonferanse i Trondheim.
Roar Flåthen er fornøyd med bevilgningene til samferdsel i gårsdagens statsbudsjett, men lover at LO skal følge nøye med i årene framover.
Statsminister Jens Stoltenberg bekreftet langt på vei under Jernbaneforbundets landsmøte at dobbeltsporet til Ski vil komme.
Kjell Atle Brunborg som leder og Jane Brekkhus Sætre som nestleder ble gjenvalgt ved akklamasjon. Det ledige vervet som forbundssekretær ble besatt etter kampvotering.
Regjeringen foreslår i årets statsbudsjett med 8,84 milliardar kroner til jernbaneforemål. Det er en økning på rundt 1,3 milliarder kroner eller 17,4 prosent fra saldert budsjett 2008.
- Statsbudsjettet er så godt at det ikke er til å tro. De rødgrønne har siden de overtok bevilget 11 milliarder mer enn det Bondevik-regjeringen la opp til i Nasjonal transportplan, sier en oppglødd leder av Norsk Jernbaneforbund, Kjell Atle Brunborg.
Det var en stolt leder i Norges Naturvernforbund, Lars Haltbrekken som sto for den offisielle lanseringen av en ny bred jernbanealliansen på Jernbaneforbundets landsmøte i dag.
NSB vil doble både trafikken i løpet av 20 år. For å klare målene er det nødvendig med 400 flere årsverk bare på persontogene.
Jernbaneverket og NSB har brukt tid på å ”finne seg sjæl” etter skilsmissen. Nå er tida kommet til mer samarbeid og fellesskap, mener jernbanedirektør Elisabeth Enger.
”Her står det mye artig. Jeg skulle gjerne lest høyt for dere” sa en engasjert og stolt statssekretær Erik Lahnstein i samferdselsdepartementet og viftet med statsbudsjettet for 2009.
I sin politiske tale oppsummerte forbundsleder Kjell Atle Brunborg hva NJF har oppnådd. Kravet om å få slutt på anbud i kollektivtrafikken er blant sakene som ikke er løst, men de ansattes stillingsvern er styrket.
Etter Jernbanemusikken og Mikael Wiehe startet alvoret. Forbundsleder Kjell Atle Brunborg ønsket velkommen og tok en rask gjennomgang av de viktigste sakene siden 2004.
Torsdag morgen står alle busser i Trondheim stille. Buss- og Sporveisbetjeningens forening går ut i sin andre streik mot konkurranseutsettingen, og vil nå løfte saken til nasjonalt nivå.
LO sier verken ja eller nei til forslaget om likelønnspott i sin høringsuttalelse om Likelønnskommisjonen.
Blir det mer penger til jernbane i 2009? Finansministeren offentliggjør Regjeringens forslag dagen etter at landsmøtet diskuterer samferdselspolitikk.
I dag går startskuddet for LOs nye store demokratiske medlemsdebatt og kampanje foran LO-kongressen og stortingsvalget i 2009. LOs over 850 000 medlemmer inviteres til å si sin mening om hva som skaper et godt arbeidsliv.
Samfunnet tjener på raskere utbygging av jernbanen. Hvis kapasiteten økes, kan godstrafikken tredobles fram mot 2019.
Statsministerens løfter om flere milliarder til samferdsel blir godt mottatt i Norsk Jernbaneforbund. Sammenhengende utbygging har vært et krav lenge.
Ungdom vil ha høyhastighetstog og bedre kollektivtransport. Norge må ta ansvar og bygge alternativer til bil og fly nå, krever organisasjonene.
Første mandag i august startet Elisabeth Enger i sin nye jobb. I løpet av noen hektiske måneder skal hun gjøre seg kjent med arbeidsplassene langs de 4000 kilometerne med jernbane.
Samferdselsdepartementet mener det blir kraftige kutt i togtilbudet over hele landet hvis Fremskrittspartiets budsjettforslag blir gjennomført. På flere strekninger må trafikken legges ned, ifølge statssekretær Erik Lahnstein.
Togtrafikken i Midt- og Vest-Jylland er konkurranseutsatt, og NSB er ett av fem godkjente selskaper som kan komme med tilbud på driften i neste periode. Fristen er satt til oktober. Avgjørelsen faller på nyåret 2009.
NSB bestiller 50 nye togsett fra den sveitsiske produsenten Stadler. Prisen er fire milliarder kroner. Norsk Jernbaneforbund er fornøyd med avgjørelsen.
FrP lover å selge ut statsbedriftene hvis de overtar regjeringsmakta neste år.
– Det kan bli kaos hvis Jernbaneverket mister tilgangen til våre ressurser, sier Jernbaneforbundets foreningsleder Jon Jessesen i Baneservice AS.
Nok en gang fortsatte forhandlingene mellom staten og arbeidstakerorganisasjonene på overtid. Resultatet er bra for Jernbaneverkets ansatte, sier Kjell Atle Brunborg.
Forbrukerrådet vil gjøre det enklere å klage på kollektivreiser, og mener Samferdselsdepartementet må på banen. Hittil har bransjen nektet å samarbeide.
Også i Norsk Jernbaneforbund ble det ja-flertall blant de statsansatte. At 40 prosent sa nei skyldes lave tillegg for ubekvem arbeidstid, mener forbundsleder Kjell Atle Brunborg.
Forhandlingene i Spekter tar for lang tid, mener forbundsstyret i NJF. De vil ta opp saken med LO Stat før neste runde i 2009.
Arbeidsgiverforeningen Spekter vil fortsatt ha de streikende bussjåførene i Trondheim dømt i arbeidsretten, selv om streiken nå er avsluttet.
– Helt forkastelig, mener Jan Audun Strand, leder i Bilpersonalets landsråd om at buss- og drosjesjåfører skal kunne fortsette å kjøre til de fyller 75 år.
Posten-konsernet skal frakte gods på jernbane med CargoNet AS for en milliard kroner de neste tre årene. Miljøet vinner. Posten Norge og CargoNet vinner. Ingen arbeidsplasser går tapt.
Bussjåførene i Sør-Trøndelag går til politisk streik torsdag i protest mot forslaget om å konkurranseutsette bussruter. Nettbuss stopper i to timer.
LO-medlemmene i Nettbuss har sagt ja til resultatet av årets tariffoppgjør.
Det går mot full stopp i busstrafikken over hele Sør-Trøndelag i morgen ettermiddag i protest mot planene om sette busstilbudet i Trondheim ut på anbud.
Oslo (ANB): Mens medlemmer i LO og YS får bensinrabatt, sier NSB blankt nei til billigere tog for fagforeningenes mange medlemmer.
Oslo (ANB): LO-leder Roar Flåthen har enorme vyer for toget i Norge.
I samtlige av NSBs datterselskaper har partene kommet fram til avtaler. Tilleggene varierer fra 17 500 til 22 000 kroner.
LO Stat og Arbeidsgiverforeningen Spekter er enige om en løsning for NSB AS. Dermed kommer all persontrafikk med tog til å gå som normalt.
LO Stat har varslet at totalt 264 ansatte går til streik om man ikke kommer fram til enighet i meklingen for NSB AS og datterselskapene.
Et generelt tillegg fra 16 000 kroner til 32 000 kroner er en fordeling som Norsk Jernbaneforbund krevde. Forbundet anbefaler resultatet.
Etter en svært komplisert mekling kom partene i staten fram til en løsning. Lønnsrammen blir på 6,1 prosent. Det er enighet om å ta igjen etterslepet det offentlige har i forhold til privat sektor.
Regjeringen vil ha 53 millioner kroner mer i utbytte fra NSB AS i 2008. Samtidig bevilger den 60 millioner kroner mindre til kjøp av persontransport med tog.
Oslo-tunnelen skal rustes opp, og prosjektet får en ekstrabevilgning på 100 millioner kroner i år. Tiltakene kan gjennomføres raskere enn opprinnelig planlagt.
Det er brudd i forhandlingene i overenskomstområde 7. Nå går oppgjøret til mekling.
Økt privat kjøpekraft driver transportveksten i været. Og bilveksten er kraftigst. Uansett hva slags tiltak som settes inn vil biltrafikken øke kraftig. Samtidig har politikerne vedtatt solide kutt i utslippene fram mot 2020.
Oslo (ANB): En halv million barn og unge krever nå at norske politikere satser på jernbaneutbygging og lyntog.
LO Stat, YS Stat og Unio Stat har brutt lønnsforhandlingene med staten. Det er stor fare for konflikt.
Forhandlingene mellom Norsk Jernbaneforbund og Baneservice AS endte med et generelt tillegg på 25.000 kroner.
Av de 300 medlemmene i Norsk Jernbaneforbund som deltok i uravstemningen, sa nesten 80 prosent ja til forhandlingsresultatet.
Norsk jernbaneforbund, Transportarbeiderforbundet og Fagforbundet ble i går enig om ny lønnsavtale for ansatte i Nettbuss som ikke er omfattet av bussbransjeavtalen.
Med flere dobbeltspor rundt byene, fjerning av flaskehalser og oppgradering av togparken, tror NSB-sjefen på kraftig vekst i transport av både gods og passasjerer fram mot 2030. Men jobben må starte nå. LO støtter planene.
Bransjeavtalen er på vei til uravstemning. Likevel krever Spekter forhandlinger om den samme avtalen. Utspillet var i ferd med å velte Spekter-oppgjøret.
– Kravet kan uthule hele Bransjeavtalen, sier Tone Sønsterud i LO Stat.
Lønnsforskjellen mellom kvinner og menn er på ca. 13,4 prosent i NSB Persontogs administrasjon og ledelse. Deltidsansatte kommer veldig dårlig ut. Å få på plass seniortiltak er også en av utfordringene denne våren.
LO Stat fikk gjennomslag for hovedkravene i tariffoppgjøret med Spekter.
Stemmesedler og informasjonsmateriell til bruk under uravstemningen sendes ut nå. Norsk Jernbaneforbunds medlemmer i Nettbuss og Malmtrafikk AS skal si sin mening.
I Spekter (tidligere NAVO) krever LO Stat et solid lønnsløft og AFP etter LO/NHO modellen.
I Nettbuss kom ble partene enige om en avtale for de ansatte i konsernet som er omfattet av bussbransjeavtalen. Målet var å komme opp på gjennomsnittet i industrien.
– Jeg synes LO har gjort en svært god jobb i privat sektor, både med hensyn til lønn og AFP. Dette er et godt grunnlag for forhandlingene videre i Spekter og i staten, sier forbundsleder Kjell Atle Brunborg i Norsk Jernbaneforbund.
4. april starter forhandlingene i Staten. Tre dager senere er det Spekters tur. LO Stats leder, Morten Øye, mener nattens enighet gir grunn til optimisme.
- Vi er meget godt fornøyd. Det gjelder både løsningen for AFP, på kort og lang sikt, og lønnstilleggene, sier LO-leder Roar Flåthen. Et enstemmig forhandlingsutvalg i LO anbefalte i natt resultatet i meklingen mellom LO og NHO.
Les mer på frifagbevegelse.no
Regjeringen lover penger til jernbaneutbygging i Vestfold. Samferdselsministeren ber Jernbaneverket gjøre alt klart til anleggstart.
Rådmann Elisabeth Enger (49) erstatter Steinar Killi som direktør for Jernbaneverket. Hun starter i jobben til sommeren.
100 tillitsvalgte, politikere og andre politisk interessert er allerede blitt med i Arbeidersamfunnet.no, FriFagbevegelses nye nettsted for debatt, meningsytringer, arrangementsmeldinger med mer.
NSB er i gang med å installere 3200 overvåkingskameraer i persontogene. Lokaltrafikken rundt de store byene prioriteres. Selskapet håper tiltakene vil bidra til å øke tryggheten om bord.
– Sendrektigheten i ansettelse av ny jernbanedirektør er lammende for Jernbaneverket, mener Norsk Jernbaneforbund, som krever fortgang i prosessen. To måneder etter at søknadsfristen gikk ut er ingenting skjedd.
Med et årsresultat på 545 millioner kroner for 2007, øker NSB inntjeningen med 34 millioner kroner fra 2006. Utbyttet til Samferdselsdepartementet er på 380 millioner kroner.
Tog er miljø. Med økte investeringer kan jernbane bli et reelt alternativ til bilen. Dette var budskapet til travle passasjerer da den internasjonale aksjonsdagen ble markert her i landet.
PRESSEMELDING: – For at jernbanen skal bli et godt transportalternativ for framtida må bevilgningene til utbygging minst dobles i forhold til dagens nivå.
Dette er et av de sentrale budskapene fra Norsk Jernbaneforbund og Norsk Lokomotivmannsforbund.
– Jernbaneverket bør bli statlig selskap eller statsaksjeselskap, mener Fremskrittspartiet. Ingen andre partier støtter forslaget når det behandles i Stortinget i dag, 4.mars.
Oslo (ANB): Stortingsrepresentant Irene Johansen (Ap) ber egen regjering om å bla opp mer penger til ekstraordnære jernbanetiltak før sommeren.
LOs representantskap vedtok i dag kravene til årets lønnsoppgjør. Norsk Jernbaneforbund er svært tilfreds med kravene, både på lønns- og pensjonssiden.
Jernbanens framtid er tema for markeringen torsdag 6. mars. Norsk Jernbaneforbund og Norsk Lokomotivmannsforbund går sammen om å rette oppmerksomheten mot forslaget til Nasjonal transportplan 2010–2019.
Oslo (ANB): En egen AFP-ordning for «sliterne» i arbeidslivet, uten rett til å jobbe ved siden av, får stadig større tilslutning.
Ansatte i staten og Spekter-området fikk i fjor en dårligere lønnsvekst enn gjennomsnittet. Det må kompenseres, mener LO Stats leder, Morten Øye.
I løpet av året regner NSB med å bestille mellom 40 og 60 nye motorvognsett. Milliardinvesteringen skal både erstatte gammelt materiell og øke kapasiteten.
Norsk Jernbaneforbund legger vekk planene om en mulig sammenslåing. Ingen ønsker en ny debatt.
Samferdselsdepartementet har fått inn tre søknader til den utlyste stillingen som jernbanedirektør. To menn og en kvinne er interessert i å overta etter Steinar Killi.
Et godstog dundrer på skinnegangen en vinternatt. For lokomotivførerne er det som å jobbe i en kald og mørk vaskekjeller – sittende på en vaskemaskin.
Skal transportsektoren bli bærekraftig, må det både legges til rette og innføres begrensninger.
– Økte investeringer i jernbane kan bidra til å få vekk de verste køene, mener LO-leder Roar Flåthen.
De neste to årene skal Baneservice bygge spor i Bergen og montere elektroanleggene på strekningen Sandnes-Stavanger. Kontraktene har en samlet verdi på nesten 300 millioner kroner.
Oslo (ANB): Leder i Oslo Ap, Jan Bøhler, mener ledelsen i Jernbaneverket må vurdere sine stillinger etter togtrøbbelet onsdag.
Seks ansatte i Ofotbanen mister jobben. I juni overtar Statens järnvägar (SJ) kjøringen mellom Riksgrensen og Narvik. Foreløpig har ingen fått tilbud om å bli med over til SJ.
Siri Røine (50) er utnevnt til ny personaldirektør i Staten. Hun kommer fra jobben som direktør i arbeidslivsavdelingen i Næringslivets hovedorganisasjon (NHO).
NSB vil gi kompensasjon til flere togpendlere, og sende regningen til Jernbaneverket. Dermed er selskapet enig med Forbrukerrådet. Staten sier nei.
Fra nyttår forsvinner navnene Oslo Sporveier og Stor–Oslo Lokaltrafikk. Det nye selskapet i kollektivtrafikken heter Ruter.